Zondag vijfde manche PBO-jeugdcup in Ertvelde

                  -------------------------------------------------------------------------------

  

Op zondag 28 januari organiseert VAG de vijfde manche van de Oost-Vlaamse jeugdcup. Deze gaat door in sporthal Hoge Wal te Ertvelde en start om 14 uur met de wedstrijden voor jongens -9 jaar, -11 jaar en -13 jaar. Om 15.30u gaan alle meisjesreeksen van start terwijl de oudste jongens (-15 jaar en -17 jaar) vanaf 16.30u in het strijdperk treden.

Naar jaarlijkse traditie was VAG Evergem goed vertegenwoordigd op het ‘Reintje Vos Festival’ dat in de sporthal van Stekene een recordopkomst lokte. In de categorie C2 rekende men op een uitschieter van Annick Meulebroeck, die als captain van de vrouwenploeg in tweede provinciale dit seizoen al succesrijk voor de dag kwam. Ook ditmaal trok ze in het enkelspel goed haar streng want ze wrikte zich ten koste van Liesbeth Hesters (Pluimplukkers) met 21-17 en 21-9 autoritair in de eindmatch. Daar moest ze echter opboksen tegen Sara De Vries, het Antwerpse eerste reekshoofd dat met 21-5 en 21-6 cijfers alsnog een maatje te sterk bleek.

In de categorie C1 mochten de Evergemse fans wel juichen want Tom Van Acker klopte er in de halve eindstrijd na een spannende driesetter (21-17, 15-21 en 21-15) toch dé Zwijndrechtse topfavoriet Van Herbruggen. Hij had nadien nog voldoende energie over om Pieter Severijns (Olve) met 21-18 en 21-11 te doen knielen zodat hier meteen de verhoopte eindzege een feit was. Ook in het dubbel-vrouwen geraakten een VAG-koppel op het hoogste schavotje want Marleen De Dapper en Katrien Vereecken beheersten er een finalepoule tegen vier andere duo’s. Vooral het beslissende duel tegen het thuisspelende duo Van Landeghem-Devolder werd een knap kijkstuk dat met 21-12 en 23-21 uiteindelijk naar de Evergemse vrouwen ging.

Evelien Struyvelt, die in het tussenseizoen vooral dankzij sterke prestatie in het dubbelspel naar de categorie B2 promoveerde, werd er in het enkelspel pas in halve finale met 21-15 en 21-17 gewipt door de Beverse Froni Van Daele. In het gemengd-dubbel vormde ze een koppel met Bavo De Zutter maar deze combinatie bleek in finale niet opgewassen tegen Dominique Thijs die gekoppeld aan Elewout De Dapper (eveneens Vag) met 21-17 en 21-8 uiteindelijk het zegegebaar mocht maken.(did)